Zajtra: Mierne zamračené 17°C

Bavorská delegácia v Bratislave


Námestník vo svojom príhovore vyzdvihol historické puto medzi Bratislavou a Bavorskom. Upresnil, že Bratislava ako korunovačné mesto v roku 1825 privítalo bavorskú princeznú Karolínu Augustu, ktorá bola následne v Dóme sv. Martina korunovaná za uhorskú kráľovnú. Pri tejto príležitosti postavili na Dunaji nový most, ktorý pomenovali Karolíniným mostom. Túto významnú udalosť dlhé roky primomínal aj stĺp Karolíny Augusty pred kláštorom Milosrdných bratov na dnešnom Námestí SNP.

 

Komisia práve v týchto dňoch už po dvadsiatykrát zasadá v Bratislave. Členmi komisie sú zástupcovia vybraných slovenských a bavorských rezortov, ktorí v rámci pravidelných zasadnutí  rokujú o konkrétnych projektoch spolupráce na ďalšie obdobie. Za nemeckú stranu delegáciu viedol  p. Bertold Flierl, ministerský radca Bavorskej štátnej kancelárie a p. Andrea Fröba, vládna riaditeľka Bavorskej štátnej kancelárie.

 

Vzťahy medzi Slovenskom a spolkovou krajinou Bavorsko si dlhodobo udržiavajú vysoký štandard. Bavorsko je pre SR najvýznamnejším obchodným partnerom a dôležitým investorom spomedzi spolkových krajín a so žiadnou inou spolkovou krajinou nemá SR tak intenzívnu, širokú a dlhodobú spoluprácu. Viaceré aktivity dohodnuté a realizované v Slovensko-bavorskej komisii majú nielen bilaterálny rozmer, ale svojim dosahom obohacujú celý stredoeurópsky región.

Súvisiaci obsah

Komentáre