Ďalšie riešenie primátora pre menej áut v Bratislave splnené


„Bratislavčanom som sľúbil posilnenie mestských a prímestských vlakov a to sa aj stalo. Z mojej iniciatívy vláda prijala uznesenie o posilnení regionálnych vlakov do Bratislavy, čo železnice zrealizovali. A ideme ďalej. V rámci zlepšenia mobility v Bratislave máme rozpracovaných viacero projektov, potrebujeme zaviesť parkovaciu politiku, vybudovať záchytné parkoviská, nové električkové radiály, cyklotrasy a pomôže aj bikesharing, ktorý onedlho v Bratislave spustíme,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. 

Na posilnenie regionálnych vlakov reaguje hlavné mesto posilnením spojov MHD, aby sa zvýšený nápor cestujúcich dostal pohodlne do práce. V spolupráci s dopravným podnikom hlavné mesto posilní najmä linky z okolia železničných staníc v Novom Meste, Vinohradoch, a Vajnoroch.

„Všetci môžem dennodenne sledovať zložitú dopravnú situáciu v uliciach Bratislavy, ktorá je spôsobená rastom životnej úrovne a automobilovým boomom. Odpoveďou hlavného mesta na tento stav je motivácia a presun ľudí z individuálnej dopravy do prostriedkov hromadnej dopravy. Posilnenie regionálnych vlakov zo Senca a Trnavy, skrátenie ich intervalu, ako aj kapacita až 17 000 nových miest v týchto vlakoch je dosť veľkým motivačným faktorom, aby ľudia namiesto niekoľkých hodín strávených v kolónach na diaľnici, využili radšej pohodlnejšiu a rýchlejšiu vlakovú dopravu,“ uviedol primátor Bratislavy.

Spolu 56 nových vlakov vytvorí nový model železničnej prímestskej dopravy na území hlavného mesta a zároveň dôjde k rovnocennému rozloženiu ponuky osobných vlakov medzi stanice Bratislava hl. st. a Bratislava-Nové Mesto. Medzi hlavným mestom a Trnavou bude premávať 27 nových vlakov a medzi Bratislavou a Sencom to bude 29 nových vlakov, pričom každý nový vypravený vlak ponúkne cestujúcim približne 300 miest na sedenie. Na oboch linkách vzniká zavedením nových vlakov celodenný 30-minútový interval osobných vlakov a medzi bratislavskými stanicami Nové Mesto a Petržalka dochádza k zavedeniu mestskej železničnej dopravy. Všetky uvedené vlaky budú zaradené do Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja ako nové linky S 55 a S 65.

Súvisiaci obsah

Komentáre