Hlavné mesto odovzdá Bratislavčanom nové nájomné byty


„Budovanie nájomných bytov či už pre starších občanov alebo pre rodiny s deťmi je pre nás veľmi dôležité a chceli by sme takto pomôcť čo najviac ľuďom. Takýto model štartovacích bytov funguje všade vo svete a mojím cieľom je rozšíriť počet nájomných bytov aj v Bratislave,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

 

Bytový dom na Rezedovej bol pôvodne využívaný ako dom osobitného určenia a na jeho 13. podlaží boli vytvorené spoločenské priestory. Keďže objekt bol preklasifikovaný na klasický nájomný bytový dom, priestory na 13. poschodí stratili opodstatnenie a hlavné mesto sa ich rozhodlo využiť na vybudovanie 9 nájomných bytov.  

 

Zrealizovali sa búracie práce, vymurovali sa nové steny, urobili sa nové rozvody, obklady,  položili sa podlahy, opravila sa strecha, urobili sa nové kúpeľne, wc, osadili sa kuchynské linky. Zrekonštruovali sa aj spoločné priestory chodby. Hlavné mesto do tejto rekonštrukcie investovalo 208 812 eur.

 

Nové bytové jednotky sú pripravené na odovzdanie nájomcom, ktorých na základe poradovníka vyberie bytová komisie zložená z poslancov mestského zastupiteľstva a občanov. Osem garsónok a jedna dvojgarsónka budú pridelené v rámci projektu bývania „Dom pre starších občanov“ ľuďom nad 50 rokov, ktorí majú viac ako 5 rokov trvalý pobyt v Bratislave a dosahujú príjem minimálne 1,2 násobku životného minima.

 

Počet nájomných bytov na Rezedovej 3 nie je konečný. Ďalšie 3 bytové jednotky tu hlavné mesto vybuduje z pôvodných priestorov na 1. podlaží, kde boli v minulosti ambulancia a výdajňa stravy.

 

Súvisiaci obsah

Komentáre