Máme spoločný cieľ – testujeme Bratislavu aj v autobusoch DPB


Z 50 vozidiel bratislavskej MHD bude prevažná väčšina kĺbových autobusov. Po 12 ich bude v najväčších mestských častiach – v Ružinove a v Petržalke. Až 8 kĺbových autobusov bude slúžiť ako odberové miesta na letisku Milana Rastislava Štefánika. DPB poskytne  na testovanie  aj 4 trolejbusy (2 na Čiližskej a 2 pri Cintoríne Vrakuňa)

a 2 električky, ktoré budú pristavené pri historickej budove SND. „Poskytnutím pomerne veľkého množstva vozidiel chceme pomôcť k bezproblémovému priebehu testovania v hlavnom meste. Verím, že aj vďaka našej podpore a našim vozidlám, ktoré vytvoria zázemie pre MOM, bude čakacia doba na test čo najkratšia,“ povedal predseda predstavenstva DPB Martin Rybanský. Na týchto odberových miestach sa bude testovať oba dni od 8:00 hod. do 18:00 hod. s prestávkou od 12:00 hod. do 13:00 hod.

Interiér vozidiel bude slúžiť výlučne testovaciemu tímu, verejnosť absolvuje testy v exteriéri pri vozidle MHD. Postup bude nasledovný – pri jedných dverách dopravného prostriedku prebehne administratíva a pri ďalších odber vzorky. Výsledok príde mailom resp. sms správou. Ktoré konkrétne dvere budú vyčlenené na testovanie závisí od typu vozidla, postup však ostáva nezmenený.

 

Pracovníci DPB budú už od piatkového večera inštalovať do vozidiel materiál potrebný na testovanie a administratívu, takmer všetky vybrané dopravné prostriedky MHD tak budú dokonalo pripravené a vybavené už v piatok v noci. V teréne bude počas víkendu aj autobus s „Covid busters“, ktorí budú zabezpečovať dezinfekciu sociálnych zariadení pre testovacie tímy a vodičov MHD, a priebežne budú dezinfikovať aj vozidlá. Autobusy, trolejbusy aj električky sa ešte v nedeľu večer vrátia do vozovní, kde budú v nočných hodinách dôsledne dezinfikované, aby boli v pondelok ráno pripravené zaradiť sa do premávky. 

 

 

Zoznam MOM pri vozidlách DPB:

 

Ružinov:

Letisko M. R. Štefánika

MÚ Ružinov, Mierová

Parkovisko Miletičova

 

Dúbravka:

Bagarova ZUŠ

Vajnory:

Rybničná ul.

 

Devín:

Parkovisko pod Hradom Devín

 

Podunajské Biskupice:

Gymnázium Hronská

ZŠ Bieloruská - Hradská ul.

 

Rača:

Areál FK Rača

 

Petržalka:

Dostihová dráha - areál

Parkovisko TESCO

Technopol

Nám. republiky - BC

Parkovisko Matadorka

 

Nové mesto:

HANT Aréna

 

Devínska Nová Ves:

3.brána VW, Bystrická ul.

 

Vrakuňa:

Čiližská - zastávka

Cintorín Vrakuňa - zastávka

 

Staré Mesto:

Šafárikovo nám.

SND - zastávka Jesenského

 

Karlova Ves:

Parkovisko Slávičie údolie

 

Súvisiaci obsah

Komentáre