Mesto sa pripravuje na MS v ľadovom hokeji 2019 a pokračuje v plnení svojich záväzkov


„MS v hokeji budú v Bratislave o necelý rok a úlohou mesta je pripraviť štadión tak, aby spĺňal všetky normy a bol dôstojným stánkom pre hokejové tímy. Bratislava musí do sveta vyslať signál, že je spoľahlivý organizátor a moderné a pohostinné mesto. Aj preto budem dohliadať na to, aby práce prebiehali v zmysle plánu,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Aktuálne na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sa uskutočňujú viaceré práce. Najväčšou opravou je odstránenie havarijného stavu chladiaceho systému a rozsiahlejšia oprava a repasácia chladiaceho systému. Zároveň bol ukončený proces verejného obstarávania na nákup stroja na úpravu ľadu a orezávača ľadu. Na tieto práce mesto v tomto roku vyčlenilo zo svojho rozpočtu spolu  655-tisíc eur.

Okrem toho vyčlenila mestská organizácia STARZ  zo svojho rozpočtu financie na opravy, údržbu a modernizáciu v čiastke cca 510 000 Eur. Z uvedených prostriedkov zabezpečí  servis a opravu motorgenerátora, servis a opravu výmenníkovej stanice,  servis informačných sietí, opravu vzduchotechnických zariadení, servis zariadení na úpravu ľadu , opravu turniketov a opravu aktívnych informačných systémov. Niektoré práce budú prebiehať ešte aj v roku 2019, do začatia šampionátu.

V roku 2018 bude tak na opravy, údržbu a modernizáciu ZŠ O. Nepelu vynaložených celkom 1 165 000 Eur. V minulom roku bolo spolu na opravy, údržbu a modernizáciu ZŠ vynaložených 684 510 Eur. Práce boli zamerané najmä na zabezpečenie bezporuchového chodu prevádzky.

„Ohľadom štadióna máme za sebou náročnú cestu. Po tom, ako sme zistili, že do štadióna je potrebné investovať nemalé finančné prostriedky, nasledovali rokovania so SZĽH kvôli rozdeleniu si týchto potrebných investícií, čo sa odrazilo v zmluve, ktorú so zväzom máme,“ dodal primátor.

Súvisiaci obsah

Komentáre