Nové zjazdy z diaľnice D1 na Slovnaftskú ulicu sa otvoria 10. augusta


Pre motoristov to znamená, že spolu so spustením nových zjazdov z diaľnice zo smeru Trnava na Slovnaftskú a rovnako aj z Petržalky na Slovnaftskú ulicu, ktoré spôsobovali najväčšiu záťaž na zhustenie dopravy v tejto časti Bratislavy, sa zároveň začnú aj práce na druhej etape rekonštrukcie, ktorá sa bude týkať najmä napojení na Prístavnú ulicu.

To, k čomu príde 10. augusta, je uzavretie úseku z Bajkalskej na Prístavnú ulicu, kde sa počas tejto etapy bude dať dostať len cez Prievozskú ulicu. Ostatné smery Prístavného mosta, okrem dvoch zmienených novootvorených zjazdov na Slovnaftskú ulicu, zostanú naďalej uzavreté (t.j. napájač z Bajkalskej na D1 v smere do Trnavy a zo Slovnaftskej do Petržalky). 

Cestujúci s MHD, konkrétne linkou č. 87 sa musia pripraviť na zmenu jej trasy v smere z Ovsišťa. Po obslúžení zastávky „Prievozská“ na Bajkalskej ulici zabočí autobus MHD vpravo na ulicu Mlynské nivy, kde bude približne 70 m za križovatkou s Bajkalskou ulicou zriadená náhradná zastávka „Prístavný most“. Pokračovať bude v smere na Plynárenskú ulicu a následne na Prístavnú ulicu, kde sa obratom pri čerpacej stanici pohonných hmôt napojí od zastávky „Prístav“ na svoju stálu trasu.

Veríme, že práce aj na tejto etape výstavby obchvatu D4/R7 budú pokračovať rovnako rýchlo ako doteraz!

 

Pre prípadné využitie prikladáme mapu.

Súvisiaci obsah

Komentáre