Zajtra: Polooblačno 19°C

Novinky na OpenData portáli


Lepšia navigácia

„Teší ma, že naše mesto je opäť o niečo bližšie k verejnosti. Navyše, viacero zmien sme zapracovali práve na základe spätnej väzby od ľudí,“ hovorí primátor mesta, Matúš Vallo. V novom dizajne otvoreného portálu pribudli napríklad jednoduché piktogramy, ktoré aj grafickou formou pomôžu návštevníkom stránky v lepšej navigácii.

Kto používa wi-fi?

Zaujímavou novinkou je aj integrácia opendata portálu a systému mestskej wi-fi siete. Ľudia sa tak môžu dozvedieť, koľko bolo pripojených užívateľov a v akých lokalitách, stránka však ponúka aj grafy s historickým vývojom. „Pre niekoho môžu byť zaujímavé a užitočné informácie o tom, aká je priemerná dĺžka pripojenia či objem prenesených dát, z akých zariadení a operačných systémov sa návštevníci prihlasujú, či aký je zvolený jazyk ich zariadenia,“ vysvetľuje riaditeľ magistrátnej sekcie informatiky a dátovej politiky, Lukáš Sojka.

Automatizované online zverejňovanie dát

Reagujeme aj na požiadavky odbornej verejnosti a informácie o používateľoch otvorenej verejnej mestskej wi-fi sú na portál nahrávané a zverejňované automaticky. „Veríme, že už čoskoro budeme môcť oznámiť aj ďalšie podobné automaticky nahrávané dáta na náš transparentný portál,“ dodal šéf sekcie informatiky a dátovej politiky, Lukáš Sojka.

Súvisiaci obsah

Komentáre