Od začiatku školského roku bude do Rače premávať ďalšia električka


Už vtedy sa ukázalo, že ďalší spoj výrazne zvýšil kvalitu cestovania, preto sme sa po celkovom vyhodnotení spolu s Dopravným podnikom a magistrátom rozhodli posilnenie električkovej dopravy aplikovať nastálo. I keď plány obnoviť posilovú električku boli už skôr, ukázalo sa, že nový spoj potrebuje licenciu a celý proces musel prejsť relatívne náročným vybavovaním,“ povedal vicestarosta Rače a zároveň autor myšlienky posilnenia električkovej dopravy v Rači Rastislav Žitný.

Rokovania medzi mestskou časťou Rača a Dopravným podnikom koncom augusta vyvrcholili do podpísania ročnej zmluvy s tým, že nový spoj začne premávať od prvého školského dňa. „Doprava bude posilnená v oboch smeroch tak, že sa v rannej špičke, najmä medzi 7 a 9 hodinou počas pracovných dní a mimo prázdnin zníži interval medzi električkami zo súčasných 5 minút na 3 minúty,“ vysvetlil starosta Rače Peter Pilinský a dodal: „Na rozdiel od jesene minulého roku nepôjde o 6-tku, ale o električku číslo 7, ktorá doteraz jazdu končila na ŽST Vinohrady.“  O zmene cestovného poriadku už informoval na svojej webovej stránke aj Dopravný podnik Bratislava.

„Chcem sa poďakovať Dopravnému podniku za túto pomoc, ktorá, myslím si, uľahčí a urýchli našim obyvateľom rannú cestu do práce či do školy,“ povedal Pilinský s tým, že Raču bude posilová električka stáť 55 eur na deň (cca 1 200 eur mesačne).

Súvisiaci obsah

Komentáre