PAAS sa rozšíri o ďalšiu zónu, registrovať sa môžu obyvatelia Starého Ružinova – východ


V spolupráci s mestskou časťou Ružinov pripravuje mesto spustenie systému regulovaného parkovania PAAS v zóne Ružinov - Nivy. Regulácia sa bude spúšťať vo fázach, potom, ako sa v jednotlivých častiach zóny zrealizuje dopravné značenie. Prvou časťou, kde sa spustí regulácia a kontroly parkovania už 23. marca 2022, je časť Starý Ružinov - východ, kde je situácia s parkovaním dlhodobo komplikovaná. Ide o územie vymedzené ulicami Jégého, Trnavská, Bajkalská a Záhradnícka. Reguláciou, ktorá zvýhodňuje obyvateľov s trvalým pobytom, sa počet parkovacích miest dostupných pre rezidentov zvýši. Vďaka efektívnej spolupráci medzi mestom a mestskou časťou a urýchleniu zavedenia systému regulovaného parkovania PAAS napokon nie je potrebné zavedenie pôvodne plánovanej pilotnej fázy parkovania mestskou časťou. Regulácia a kontroly parkovania sa spustia už priamo v celomestskom systéme PAAS.

Čo čaká obyvateľov časti Starý Ružinov – Východ?

Od stredy 23. februára majú obyvatelia možnosť registrovať sa do systému PAAS. Obyvatelia, ktorí sa už zaregistrovali do systému mestskej časti, dostanú e-mail so všetkými potrebnými informáciami na jednoduchú preregistráciu do systému PAAS. Vďaka prepojeniu registračného systému PAAS s piatimi štátnymi registrami vo väčšine prípadov nebude nutné nanovo dokladovať údaje, ktoré už raz poskytli.

Pravidlá zvýhodňujúce rezidentov

Zavedenie regulácie v Starom Ružinove – východ bude v praxi znamenať, že od pondelka do piatka v čase od 14:00 do 6:00 budú môcť na sídlisku parkovať len rezidenti, zaregistrovaní v systéme PAAS. Nerezidenti budú môcť zaparkovať v tomto časovom rozmedzí za hodinový poplatok 1,50 eur/hod. Rezidenti majú tiež nárok na bezplatnú návštevnícku kartu, ktorá umožňuje parkovanie ich návštevám. Dokúpiť sa dá aj bonusová parkovacia karta umožňujúca parkovanie 2 hodiny denne vo všetkých zavedených zónach PAAS v Bratislave bez ďalšieho poplatku, a to každému obyvateľovi hlavného mesta s trvalým pobytom.

Nové pravidlá začnú v tejto lokalite Ružinova platiť od 23. marca. Od tohto dátumu začnú aj kontroly ich dodržiavania kontrolórmi PAAS a hliadkami mestskej polície. V nasledujúcich mesiacoch bude Bratislava v spolupráci s mestskou časťou pokračovať v prípravách na rozšírenie regulovaného parkovania v celej zóne Ružinov – Nivy. Hlavné mesto zároveň pracuje na spustení rezidentského parkovania v Starom Meste – sever. Podrobnejšie informácie nájdete aj na stránke www.paas.sk.

Súvisiaci obsah

Komentáre