Prvý diel novej pravidelnej relácie – KLARISKY Diškurz


KLARISKY Diškurz

„Minulý rok bol náročný nielen pre návštevníkov, ale aj pre nás – organizátorov. Neľahká situácia nás prinútila prispôsobiť naše kultúrne projekty na online vysielanie. Nebolo to jednoduché, no zvládli sme to. Tento rok sme opäť pripravení ponúknuť zaujímavé témy, inšpiratívnych hostí a nové projekty, ktoré si môžu diváci pozrieť z pohodlia svojich obývačiek,“ prezradila riaditeľka BKIS Katarína Hulíková.

V decembri minulého roka sa nádherné priestory Klarisiek zmenili na vianočné štúdio, v ktorom moderátori spovedali hostí z rôznych oblastí spoločenského života. Formát Štúdio Klarisky sa vysielal online prostredníctvom sociálnej sieti Facebook hlavného mesta Bratislava, BKIS a mediálneho partnera Denníka N. „Veľmi nás potešil záujem divákov o nový formát. Preto sme sa rozhodli pripraviť pravidelný spoločenský diskusný mesačník – KLARISKY Diškurz. Budeme v ňom rozoberať strategické témy mesta prostredníctvom rozhovorov so zaujímavými hosťami,“ dodáva K. Hulíková. Prvý diel relácie sa bude týkať veľmi aktuálnej, no pre mnohých nie úplne zrozumiteľnej témy – sčítanie obyvateľstva. Moderátor Martin Staňo privíta odborníka v tejto oblasti - Pavla Škápika z oddelenia dátovej politiky hlavného mesta, ktorý vysvetlí, prečo je účasť Bratislavčanov na tomto projekte taká dôležitá, čo prinesie sčítanie pre obyvateľov mesta a prezradí tiež, aké fámy sú s touto témou spojené. Herec Vladimír Kobielsky je rodený východniar, no už vyše dvadsať rokov má trvalý pobyt v hlavnom meste. Aký má vzťah k Bratislave, čo sa mu na našom meste najviac páči a kde sa cíti ako doma? Herec a spevák Filip Tůma navštívil vďaka opernému spevu mnohé krajiny sveta. Doma sa však cíti v rodnej Bratislave. Podobne ako obľúbený moderátor a influencer Matej Sajfa Cifra, ktorý je tiež hrdým Bratislavčanom. A nebude chýbať ani hudobný hosť - nominant ceny Objav roka v ankete Radio_Head Award z roku 2019 – vynikajúce hudobné a spevácke duo Jacob Grey & Kristin Lash.

Prvý diel novej pravidelnej relácie – KLARISKY Diškurz si môžete pozrieť už vo štvrtok 25. 3. o 18.00 na sociálnej sieti Facebook Bratislavského kultúrneho a informačného strediska, mesta Bratislava a hlavného mediálneho partnera - Denníka N. Pripravené sú aj ďalšie zaujímavé témy a hostia. Informácie o novej online relácii BKIS môžete sledovať na : https://www.bkis.sk/klarisky/

Súvisiaci obsah

Komentáre