Prvý školský deň bude MHD pre školákov v Bratislave zadarmo


Prvý deň v škole zvykne byť stresujúci, a to najmä ráno, keď sa všetci snažia byť na mieste včas. Aj preto sme sa rozhodli trošku to odľahčiť a zabezpečiť pre školopovinných žiakov a ich sprievod mestskú hromadnú dopravu zadarmo. Využite naše nové autobusy, električky, ušetrite čas a vyhnite sa tak ranným špičkám,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Hlavné mesto v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislavy zabezpečí v pondelok 3. septembra dopravu pre všetkých školopovinných žiakov a ich sprievod zadarmo. Platí to pre všetky spoje mestskej hromadnej dopravy do 12-tej hodiny.

Mestská hromadná doprava prešla za posledné roky masívnou modernizáciou. V rámci zlepšovania služieb a zabezpečenia komfortu cestujúcich sa z fondov EÚ nakúpilo 120 nových trolejbusov, čím sa vymenil kompletne celý vozidlový park trolejbusov,  60 nových električiek a 18 elektrobusov. Do flotily autobusov pribudlo 190 nových vozidiel. Všetky tieto nové vozidlá sú nízkopodlažné, plne klimatizované, vybavené nielen vnútorným, ale aj vonkajším kamerovým systémom.

Súvisiaci obsah

Komentáre