Stavebné práce v Landererovom parku na Šafárikovom námestí spúšťame začiatkom júna


„Staromešťania aj návštevníci lokality sa už čoskoro dočkajú nového verejného priestoru. Chcem sa im poďakovať za trpezlivosť, ale aj za to, že sa aktívne zapájali svojimi pripomienkami do procesu projektovania nového parku. Dialóg samosprávy s občanmi považujem za kľúčový pri všetkých zmenách spoločne užívaných priestorov“, povedal starosta Starého Mesta Radoslav Števčík.

Stavebné práce a záhradné úpravy sa týkajú výsadby a rozšírenia zelene, pribudne nové detské ihrisko, nový psí výbeh, nový záhradný mobilár, ale aj miesto na požičiavanie bicyklov. Projekt financuje mestská časť, prispieva partner OZ Dobré miesto, ktoré sa do projektu zapája a partneri, ktorých získalo OZ Dobré miesto v rámci fundraisingu. Mestská časť prispieva sumou 200 tisíc EUR a rovnako HB Reavis pridá ďalších 200 tisíc EUR.

„Teší ma, že ďalší dôležitý verejný priestor v Bratislave dostane novú tvár. Šafárikovo námestie má veľký potenciál prepojiť Štúrovu ulicu, ktorá sa stala mestským bulvárom a vytvoriť tak priestor, ktorý bude atraktívnejší a otvorenejší pre verejnosť. Bratislava je moderné a dynamické mesto a som rád, že sme za posledné obdobie svedkami mnohých významných premien, ako napríklad rekonštrukcia Trnavského mýta či revitalizácia Námestia slobody,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Ukončili sme prípravné práce a vypracovanie projektových materiálov a spúšťame samotnú výstavbu parku. Projekt sme upravovali, aby sme zachovali maximum zelene a vyhli sa zbytočnému výrubu. Landererov park je v poradí druhým projektom OZ Dobré miesto prostredníctvom ktorého chce spoločnosť HB Reavis prispieť na krajšie a kultúrnejšie prostredie v Hlavnom meste. Rád by som sa poďakoval partnerom, ktorých sa nám podarilo prostredníctvom OZ Dobré miesto získať a prispeli v hodnote asi 25 tisíc EUR – Garden Services, Zumtobel group, SiebertTalas, Superzoo,  Bajvet, Mmcité a Proludic – aj vďaka nim bude park ešte príjemnejším miestom na oddych staromešťanov,“ uviedol Jakub Gossányi, Head of Development HB Reavis Slovakia.

Landererov park by mal byť dokončený a prístupný pre verejnosť v priebehu augusta.

Súvisiaci obsah

Komentáre