Účastníci 7. Európskeho summitu regiónov a miest v Bratislave dostanú od mesta netradičné darčeky


Ešte koncom apríla sa uskutočnil terénny výjazd pracovníkov Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy do kameňolomu Devín, aby odtiaľ priviezli okruhliaky, ktoré v tomto príbehu Bratislavy budú zohrávať významnú úlohu. Ústredným posolstvom príbehu je „Slovensko – ako ho poznáme a nepoznáme“. Dunajský okruhliak odnepamäti symbolizuje večnosť bytia v čase. Klienti z chránenej dielne Lepší svet n.o. tak dostanú príležitosť spojiť umeleckú optiku s vodohospodárskym symbolom kameňa. Kameňa rozprávajúceho príbeh, ktorý sa zapíše do večnosti spojenej s prúdom vody. Vody, ktorá prináša život, ktorá plynie časom, ktorá spája osudy ľudí a inšpiruje umelcov.

Mesto chce zároveň poďakovať za spoluprácu a ústretovosť Slovenskému vodohospodárskemu podniku, š.p., OZ Dunaj, ktorý sa postaral o dodanie okruhliakov z riečneho kilometra 1878. Predsedníctvo SR v Rade EÚ je významnou udalosťou ako pre Slovensko, tak aj pre Bratislavu, ktorá sa na pol roka stane hlavným mestom celej Európy.

Summit organizuje Európsky výbor regiónov spolu s mestom Bratislava a Bratislavským samosprávnym krajom pri príležitosti predsedníctva Slovenska v Rade EÚ.

Súvisiaci obsah

Komentáre