Vianočný Dobrý trh už túto nedeľu zaplní Starú tržnicu aj Námestie SNP


Do programu podujatia sa zapoja aj prevádzky na námestí, pripravených bude opäť vyše 150 stánkov s najkvalitnejšími produktmi. Trh má upozorniť na historickú funkciu tohto centrálneho mestského priestoru, ktoré sa ešte na začiatku minulého storočia volalo Tržné.

Vzhľadom k tomu, že podujatie sa bude konať aj na Námestí SNP, bude tento priestor pre dopravu uzavretý. Dopravné obmedzenia sa budú týkať Námestia SNP v úseku od Uršulínskej ulice po Kamenné námestie. Od soboty 15. decembra bude od 16:00 h úplná uzávierka pre automobilovú dopravu. V nedeľu 16. decembra sa rozšíri úplná uzávierka aj na prostriedky MHD, ktoré v týchto úsekoch nebudú premávať od 0:00 do 23:00 h.

V tejto súvislosti buďte, prosím, pripravení v nedeľu 16. decembra na celodenný odklon liniek 1, 8, 9 a vianočnej električky. Trasy električkových liniek budú zmenené nasledovne:

 • Linka 1
  smer Petržalka: od zastávky „Poštová, Martinus“ po trase tunel, nábrežie, Jesenského, Štúrova, kde sa od zastávky „Šafárikovo nám.“ napojí na svoju trasu. Neobslúži zastávku „Nám. SNP“. Obslúži zastávky „Kapucínska“, „Chatam Sófer“, „Most SNP“ a „SND“.
 • smer Hlavná stanica: od zastávky „Šafárikovo nám.“ po trase Jesenského, nábrežie, tunel, Obchodná, kde sa od zastávky „Poštová, Martinus“ napojí na svoju trasu. Neobslúži zastávku „Nám. SNP“. Obslúži zastávky „SND“, „Nám. Ľ. Štúra“, „Most SNP“, „Chatam Sófer“ a „Kapucínska“.
 • Linka 8           
  smer Nám. Ľ. Štúra: od zastávky „Krížna“ po trase Špitálska, Jesenského, kde sa od zastávky „SND“ napojí na svoju trasu.Neobslúži zastávky „Blumentál“, „STU“, „Vysoká, Tchibo Outlet“, „Poštová, Martinus“, „Nám. SNP“. Obslúži zastávky „Americké nám.“, „Mariánska“ a „Kamenné nám.
 • smer Ružinov: od zastávky „Šafárikovo nám.“ po trase Špitálska, Krížna, kde sa od zastávky „Krížna“ napojí na svoju trasu. Neobslúži zastávky „Nám. SNP“, „Poštová, Martinus“, „Vysoká, Tchibo Outlet“. Obslúži zastávky „Kamenné nám.“, „Mariánska“, „Americké nám.“.
 • Linka 9           
  smer Ružinov: od zastávky „Kapucínska“ po trase Obchodná, Vazovova, Krížna, kde sa od zastávky „Krížna“ napojí na svoju trasu. Neobslúži zastávky „Kamenné nám.“, „Mariánska“ a „Americké nám.“. Obslúži zastávky „Poštová, Martinus“, „Vysoká, Tchibo Outlet“ a „Blumentál“.
 • smer Karlova Ves: od zastávky „Krížna“ po trase Vazovova, Obchodná, Kapucínska, kde sa od zastávky „Kapucínska“ napojí na svoju trasu. Neobslúži zastávky „Americké nám.“, „Mariánska“ a „Nám SNP“. Obslúži zastávky „Blumentál“, „STU“, „Vysoká, Tchibo Outlet“, „Poštová, Martinus“.
 • Vianočná električka
  bude premávať po trase: SND – Špitálska – Vazovova – Blumentál – Obchodná – tunel – Most SNP – SND. Obslúži všetky zastávky po trase okrem zastávky „Vazovova“.

Dobrý trh na Námestí SNP sa uskutoční v nedeľu 16. decembra od 10:00 do 20:00 h na verejnom priestranstve námestia a v priestoroch Starej tržnice. Viac informácií nájdete na stránke www.dobrytrh.sk.
 

 

Súvisiaci obsah

Komentáre