Zavedenie novej linky na Kamzík


„Lokalita Kamzík je obľúbenou a vyhľadávanou lokalitou ako Bratislavčanov, tak návštevníkov mesta. Preto sme sa rozhodli o uvedenie novej linky hromadnej dopravy, ktorá pevne verím, eliminuje automobilové prepravu a odľahčí tak tento dôležitý verejný priestor,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Nová linka bude pre cestujúcu verejnosť jazdiť z obratiska trolejbusov na Kolibe. V križovatke na Kamzík bude zriadené výstupište a nástupište autobusov „Kamzík.“ „Zavedením tejto linky chceme prispieť k väčšiemu komfortu cestujúcich, ktorí využívajú služby MHD a ďalej sa z Koliby nemajú ako na Kamzík prepraviť. Zároveň tiež veríme, že oslovíme aj vodičov individuálnej dopravy, ktorí nechajú svoje autá doma a prepravia sa do prírody MHD,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB, a.s. Ing. Milan Urban. 

Autobusy budú premávať počas víkendov a počas prázdnin, v čase od 09:00 do 17:00, odchody zo zastávky „Koliba“ – obratisko trolejbusov -  budú v 30 minútových intervaloch. Spustením linky č. 144 do skúšobnej prevádzky sa bude vyhodnocovať aj jej obsaditeľnosť. 


TRASA linky č. 144: 

obratisko Koliba, Brečtanová, Cesta na Kamzík, obrat v križovatke k televíznemu vysielaču a späť

ZASTÁVKY:

KOLIBA         nástupište ako linka č. 203 
KAMZÍK        nástupište a výstupište
KOLIBA         výstupište ako linka č. 203 

Súvisiaci obsah

Komentáre