Február v Mestskom divadle P.O. Hviezdoslava


FEBRUÁR v MDPOH 2019:

Koza rohatá
Róbert Mankovecký
3.2. | nedeľa | 14.00
Vstupné: 5 €
Réžia: Róbert Mankovecký
Účinkujú: Edita Borsová, David Hartl, Peter Trník, Dominika Žiaranová, Daniel Žulčák

Koza rohatá je voľné spracovanie na motívy ľudovej rozprávky Pavla Dobšinského s prvkami situačnej a textovej komiky, s pesničkami a tancom. Z kratučkej ľudovej rozprávky ostal len náčrt príbehu, niektoré zvieratká a samozrejme, všeobecne známa riekanka. Svojou poetikou nadväzuje na veľmi úspešný titul Tri prasiatka. Opäť tu bude príležitosť pre piatich bláznivých, hravých, spievajúcich a tancujúcich hercov. Na rozdiel od Dobšinského sa náš príbeh začína na jednom gazdovskom dvore, kde okrem užitočných domácich zvierat žije aj jedna lenivá a drzá koza... Ale viac už v našej rozprávke.

Pravda
Florian Zeller
7.2.| štvrtok | 19.00 - zadané
13.2.| streda | 19.00
20.2.| streda | 19.00
Vstupné: 12 €
Réžia: Ľubomír Vajdička
Účinkujú: Zuzana Fialová, Tomáš Maštalír, Marián Mitaš, Rebeka Poláková

Čo je lepšie? Zatajiť ju alebo ju povedať? Dva páry, štyri nevery, jedna pravda. Komédia Pravda (La Verité) súčasného najhrávanejšieho francúzskeho dramatika, je o štvorici Parížanov, o neľahkých vzťahoch a strednom veku. Na utajenie nevery stačí vraj „dokonalý systém“. Čo sa však stane, keď ho raz porušíte? A čo keď sa zástanca lži „z ohľaduplnosti“ musí zrazu vyrovnať s tým, že niekto možno tiež nepovedal pravdu jemu…? V napínavej komédii plnej úderných replík sa aj neverník môže stať paroháčom.

Job Interviews
Petr Zelenka
10.2.| nedeľa | 19.00
Vstupné: 10 € a 8 €
Réžia: Valeria Schulczová
Účinkujú: Milan Bahul, Ján Jackuliak, Róbert Jakab, Zuzana Mauréry, Barbora Palčíková,
Elena Podzámska, Zuzana Porubjaková, Eduard Vítek

Ironická komédia o výslní a páde ambicióznych jedincov predstavuje aktuálnu variantu nevyčerpateľnej témy. Hlavnou postavou je sebavedomá Viera, 50 - ročná podnikateľka, majiteľka castingovej agentúry, ktorá obetovala práci materstvo aj rodinné vzťahy. Inteligentná, pohotovo vtipná, kruto cynická, skrátka výkonné, sebaisté monštrum. Zelenkova ironická komédia je sondou do „showbiznisu“ a súčasnej doby, ktorá pokrytecky hlási, že cynizmus už nie je v móde. Prichádza čas, kedy sa každý ku každému bude správať pekne. Kto tomu uverí, dopadne naozaj zle...

Cirkus Scapin
Jean Baptiste Poquelin Molière, Roman Polák
11.2. | pondelok | 19.00
Vstupné: 12 € a 10 €
Réžia: Roman Polák
Účinkujú: David Hartl, Juraj Loj, Lucia Kmeťová, Jakub Kuka, Martin Nahálka, Martin Šalacha, Dominika Žiaranová, Daniel Žulčák

Komédia o tom, že oklamať a zmanipulovať sa dá všetko, ale vždy niekto na to doplatí. Dvaja mladí ľudia sa oženia bez vedomia svojich otcov. Nič nezvyčajné. Ale čo ak ich otcovia majú s nimi iné plány? A čo ak sú mladíci na otcoch finančne závislí? To už je problém. Našťastie je tu Scapin a všetko bravúrne vyrieši ... Moliére nám dal vo svojej hre Scapinove šibalstvá vtipné situácie a my sa s nimi hráme, obraciame ich, prekrúcame, zakrúcame. Nepohybujeme sa v 17. storočí , ale dnes, v cirkuse nášho sveta, v cirkuse slov, vášní a hlavne humoru. Cirkus Scapin otvára pre vás dvere. Stačí vstúpiť.


Tektonika citov
Eric-Emmanuel Schmitt
14.2. | štvrtok | 19.00
Vstupné: 12 € a 10 €
Réžia: Michal Spišák
Účinkujú: Milo Kráľ, Alena Pajtinková, Jana Valocká, Božidara Turzonovová, Dominika Žiaranová

Hlavnými postavami sú Diana a Richard - obaja z lepšej parížskej spoločnosti. Začiatok hry pôsobí až romanticky banálne. Diana sa však rozhodne vyskúšať city a zamilovanosť Richarda. Ako sa dá očakávať, v tej chvíli sa všetko zhatí. Ako by sa otvorila trinásta komnata, ako by sa láska mávnutím prútika premenila v čosi, čo sa podobá nenávisti. Obaja niekdajší milenci hrajú rafinované hry, v ktorých nie je vždy celkom jasné, či im ide o to, druhého získať alebo ho zničiť. Komédia sa s humorom a jemnou iróniou zahráva s večnou ľudskou nespokojnosťou.

Zdravý nemocný
Jean Baptiste Poquelin Molière
15.2. | piatok | 19.00
Vstupné: 10 € a 8 €
Réžia: Kamil Žiška
Účinkujú: Ľuboš Kostelný, Edita Borsová , Michal Jánoš, Milo Kráľ, Jakub Rybárik, Martin Kochan, Danka Svetlíková, Dominika Žiaranová

V najznámejšej hre o hypochondrii, akú divadlo pozná, triafa Molière do čierneho. Francúzsky komédiograf je stáročia známy tým, že vie trefne charakterizovať rôznorodé neduhy ľudských pováh. V hre Zdravý nemocný brilantne zobrazuje postavu náramne zdravého, a zároveň na smrť chorého Argana, ale aj tých, ktorí sa jeho diagnózu snažia náležite využiť. Molière sa nevysmieva len chorobnej túžbe po zdraví, ale aj prehnanému strachu zo smrti. Zároveň v opozícii voči nej uvažuje o hľadaní pravdy, autenticity života a radosti z neho.

Tri prasiatka
Rastislav Ballek, Róbert Mankovecký, Tom Ciller
16.2.| sobota | 15.00
Vstupné: 5 €
Réžia: Róbert Mankovecký
Účinkujú: David Hartl, Juraj Hrčka, Martin Kaprálik, Milo Král, Henrieta Mičkovicová

Voľné spracovanie na motívy poviedky Sergeja Michalkova. Nesmrteľný príbeh troch veselých prasiatok je plný chytľavých pesničiek. Bratia Nif, Ňuf a Ňaf už videli svet, všeličo v ňom skúsili a už sa nevedia dočkať svojho chlievika s válovčekom a sladučkou kukuričkou.
Ale domov sa vrátiť nemôžu! Rozhodnú sa preto postaviť si svoje domčeky v rozprávkovom lese.. Netušia však jednu dôležitú vec. V lese okrem nich žije aj prefíkaná líška a hladný vlk.
Ako to dopadne? Možno šťastne, možno nie, ale celkom určite veselo.

Perníková dáma
Neil Simon
24.2.| nedeľa | 19.00
Vstupné: 12 € a 10 €
Réžia: Valeria Schulczová
Účinkujú: Judit Bárdos, Zuzana Fialová, Peter Kadlečík, Marián Mitaš, Diana Mórová, Martin Varínsky

Citlivá komédia o sile lásky a pochopenia rozpráva príbeh barovej speváčky, ktorá sa pokúša dať svoj nie veľmi vydarený život do poriadku. Oporu nachádza v priateľstve s podobne neúspešnými existenciami, ktoré sa snažia za každú cenu udržať si svoje spoločenské postavenie. Práve táto snaha ich dostáva nielen do komických situácií, ale aj do stavov hlbokej depresie. Posadnutí sami sebou a svojimi, nie vždy podstatnými problémami, strácajú zmysel pre realitu. Americký dramatik patrí medzi najhranejších autorov na svete a jeho hry sa vyznačujú skvelými dialógmi a gagmi.


Predaj vstupeniek:
V pokladni MDPOH, Laurinská 19, 811 01 Bratislava - utorok a štvrtok od 13:00 - 18:00 h, ako aj hodinu pred každým divadelným predstavením, pokiaľ nie je vypredané.Komentáre