Sadni si! Sprievodný program


Program Sadni si! Utorok 16.6.
 
V deň spustenia Sadni si! v spolupráci s lokálnymi partnermi a oddelením kultúry  bude na viacerých miestach prebiehať sprievodný program.  
 

Dvor knižnice, Laurinská ulica (Mestská knižnica v Bratislave) 14:00 – 17:00 Básne na počkanie - Šimon Ondruš básnik ulice, na vás počká so svojim písacím strojom a vytvorí vám báseň na želanie vôbec ako prvý užívateľ najmenšej čitárni v centre mesta. Spolu s ním na vás počkajú aj jeho milé vankúše s poetickými textami.  
 

Mirbachov palác, Františkánske námestie (Galéria mesta Bratislavy)  17:00 Vernisáž výstavy Martin Vongrej v podkroví Mirbachovho paláca: Autor pracuje s priestorom podkrovia ako so samostatným obrazom, do ktorého možno vstúpiť. Nepribudne žiadny obraz zvonka, len komunikácia, konfrontácia a napätie medzi kruhom a obdĺžnikom. Medzi vnímaním kruhom oka a obdĺžnikom obrazu. 18:30 Stroon, vlastným menom Dalibor Kocian, zahrá z balkóna Mirbachovho paláca na Františkánskom námestí skladby zo svojho najnovšieho albumu.
 

Hummelov dvorček, Klobučnícka (Múzeum J. N. Hummela - MMB) 18:00 Na nádvorí vystúpi Ján Dúbravský s recitálom latinsko-amerických skladieb pre klasickú gitaru.
 

Treskoňova ulica, Námestie SNP (Kunsthalle LAB)  17:00   K aktuálnej výstave Emílie Rigovej, Čohaňi z Koni Ajlend v Kunsthalle LAB, prebehne komentovaná prehliadka a rozhovor kurátorky Niny Vrbanovej s autorkou na stoličkách Sadni si. Umelkyňa vo svojej výstave pracuje s rekonštrukciou kultúrnej histórie, dejinami diaspórnych Rómov a aktualitou vlastného JA, identity mladej ženy – intelektuálky, umelkyne a feministky.
 

Esterházyho palác, Námestie Ľ. Štúra (Slovenská národná galéria)  Počas otváracích hodín - V Slovenskej národnej galérii zahája letnú sezónu darčekom pre všetkých návštevníkov – 10% zľavou na umeleckú literatúru z kníhkupectva Ex Libris v SNG. Po nákupe letného čítania si návštevníci môžu oddýchnuť návštevou aktuálnej výstavy LV100. Ladislav Vychodil a scéna 20. storočia a experimentálnych expozícií – Knižnica Kornela a Nade Földváriovcov a Archív Júliusa Kollera.


Komentáre