Vianočný Hlavný trh

 

Už o pár dní v Bratislave vypukne pravá vianočná atmosféra. V piatok 22. novembra sa v centre mesta začne Vianočný Hlavný trh, ktorý bude na Hlavnom a Františkánskom námestí až do 22. decembra.  Nový koncept vianočných trhov je zameraný na kvalitné, ekologické, bezpečné, ale i vizuálne atraktívne podujatie so sprievodným kultúrnym programom, ktoré bude maximálne reflektovať na príjemnú vianočnú atmosféru v meste. Okrem toho bude Vianočný Hlavný trh pomáhať ľudom a prírode a absolútnou novinkou bude možnosť bezhotovostnej platby kartou a mobilom.  

Usporiadanie stánkov bude v novom prevedení. Jedlá a nápoje ľudia nájdu vo vianočných stánkoch na Hlavnom námestí a program a dobrú zábavu na Františkánskom námestí, kde bude umiestnené pódium so sprievodným programom. Spolu bude počas Vianočného Hlavného trhu 76 stánkov, z toho 1 veľká pergola s tradičnými vianočnými pochúťkami a 1 veľká pergola s vianočnými nápojmi. Občerstvenie doplní 5 stánkov s jedlom na priamu konzumáciu, 9 stánkov s jedlom a grilom, 11 stánkov s nápojmi, balené potraviny budú v 15 stánkoch. Návštevníci si budú môcť darčeky a remeselné výrobky zakúpiť v 24 stánkoch. Tradičný neziskový dobročinný prvok vianočných trhov je pre nás rovnako dôležitý. V 10 stánkoch sa počas Vianočného Hlavného trhu prestrieda 22 neziskových organizácií, ktoré budú prezentovať svoju charitatívnu činnosť. 

Program

Okrem dobrého jedla a príjemnej vianočnej atmosféry si Bratislavčanky a  Bratislavčania môžu užiť aj pestrý program, ktorý bude tento rok sústredený na malom pódiu s veľkou strechou v  intímnejšej atmosfére na Františkánskom námestí. Program bude každý týždeň v  podobnom duchu – v  týždni bude prevažovať dobrá hudba, o  ktorú sa postarajú známi DJ (DJ Samurai, Reverend, Code či Phonotic) a  dopĺňať ich budú žiaci mestských základných umeleckých škôl s  rôznymi tanečnými a  speváckymi vystúpeniami. Piatky budú typické pre koncerty – dobrú hudobnú atmosféru navodia známe kapely ako Lady Jane a Kešu, Paper Moon Trio či Adriena Bartošová and Friend. Vianočnú hudbu si budú môcť návštevníci vychutnať na festivale adventnej a  vianočnej hudby, ktorá bude v spolupráci s  Bratislava Music Agency. Tento rok si na svoje prídu aj tí najmenší, ktorí sa môžu tešiť na divadielka, vianočné čítania či drevený kolotoč počas víkendov v decembri.

Kompletný program nájdete po kliknutí tu

 V prípade otázok alebo podnetov nám môžete napísať na: vianocnyhlavnytrh@bratislava.sk