Ďalší Mestský bazár bude už tento víkend


Mestský bazár bude túto sobotu a nedeľu 26. – 27. júna 2021 v čase od 10.00 h do 18.00 h na Bazovej 8 v areáli Komunálneho podniku Bratislavy.

„Dovoľte mi pozvať všetkých, ktorí sa chystajú na Bratislavské mestské dni aj ku nám, na v poradí druhý Mestský bazár. Vďaka darcom – Bratislavčankám a Bratislavčanom sa nám podarilo vyzbierať skoro 6 ton stále použiteľných vecí, ktoré už nepotrebujú, ale iní ich ešte využijú. Znížime tak množstvo odpadu a zároveň vrátime do obehu funkčné veci.“ povedala riaditeľka neziskovej organizácie KOLO Anna Vargová.

Počas júna sa podarilo vyzbierať:

knihy, CD, DVD, platne, sklo, porcelán a keramiku, hračky, domáce potreby, kuchynské potreby, dekorácie, časopisy, nábytok, športové potreby, tašky, ruksaky a kabelky, detský sortiment, spoločenské hry, chovateľské potreby, kočíky a mnohé ďalšie.

Vzhľadom na aktuálne platné opatrenia spojené s koronavírusom bude počet osôb v priestore kontrolovaný na max. 100 osôb v interiéri (vrátane personálu). Zároveň bude kladený dôraz na dodržiavanie hygienických opatrení – prekrytie dýchacích ciest rúškom alebo respirátorom, dezinfekcia rúk a dodržiavanie potrebných rozostupov. Prosíme tiež návštevníčky a návštevníkov Mestského bazáru, aby boli ohľaduplní a dodržiavali zavedené opatrenia. Vzhľadom k aktuálnej situácii bude Mestský bazár prebiehať bez sprievodného programu.

Vyzbierané peniaze sú vedené na transparentnom účte a budú investované do budovania stabilného bratislavského Reuse centra. Na jeho budovaní už hlavné mesto pracuje v spolupráci s mestskými organizáciami Odvoz a likvidácia odpadu, Metropolitný inštitút Bratislavy, Bratislavské kultúrne a informačné stredisko a ďalšími subjektmi. Pôjde o jedno z prvých takýchto centier na Slovensku a jeho pilotným projektom sú práve podujatia Mestský bazár, v ktorých plánujeme pokračovať naďalej.

Hlavným cieľom Mestského bazára je podporiť znižovanie množstva odpadu a šetrenie prírodných zdrojov.

 

Súvisiaci obsah

Komentáre