Bratislavské konto

Registrujte sa do Bratislavského konta a využívajte digitálne služby mesta na jednom mieste.

Prečo sa registrovať do konta?

 • Služby na jednom mieste

  Šetrite čas strávený zbytočných vyhľadávaním. Všetky služby mesta budú postupne na jednom mieste.

 • Platba dane online

  Zaplaťte dane digitálne, pohodlne, kdekoľvek sa nachádzate aj cez Apple Pay a Google Pay.

 • Sledovanie stavu žiadostí

  Sledujte stav podaných žiadostí - čo sa s nimi deje, kde a u koho sa nachádzajú.

 • Jednoduchosť a rýchlosť

  Všetky služby sú dostupné bez e-ID, bezpečné a s predvyplnenými údajmi.

Digitálna platba dane z nehnuteľností

Ak ešte nemáte účet v Bratislavskom konte a želáte si platiť daň z nehnuteľností plne digitálne, je potrebné sa zaregistrovať, a to do 17. apríla.

Informácie o dani z nehnuteľností budú v kontách pribúdať postupne od 29. apríla 2024. Ak sa platba dane týka aj vás, dostanete notifikačný e-mail, keď bude pripravená na úhradu.

Často kladené otázky

Aké služby nájdem v konte?

V Bratislavskom konte sa momentálne nachádza najmä služba digitálnej platby dane z nehnuteľností, žiadosť o záväzné stanovisko k investičnej činnosti, žiadosť o stanovisko k investičnému zámeru a priznanie k dani z nehnuteľností. Prihlásenie cez Bratislavské konto využíva aj služba online nákupu lístkov na bratislavské kúpaliská.

Aby sme šetrili váš čas strávený vyhľadávaním na internete, už teraz v konte nájdete odkazy na služby, ktoré poskytuje mesto a mestské organizácie cez iné portály a mohli by sa vám zísť.

Postupne máme za cieľ pridať do konta všetky služby, ktoré mesto obyvateľom a obyvateľkám poskytuje.

Nejde mi registrovať sa, čo mám robiť?

Pozrite si podrobný videonávod ako sa do Bratislavského konta registrovať. V prípade, že máte stále problém s registráciou, kontaktujte nás, prosíme, na [email protected].

Videonávod

Ako si zmením e-mailovú adresu, ktorou sa do konta prihlasujem?

V prípade, že chcete zmeniť e-mailovú adresu, ktorou sa do konta prihlasujete a na ktorú vám zasielame informácie týkajúce sa vášho konta, môžete tak spraviť v časti Môj profil, kliknutím na "Upraviť" a následne kliknutím na "Zmeniť e-mail". V prípade, že vám postup nie je jasný, môžete si pozrieť aj podrobný videonávod.

Videonávod

Prečo žiadate overenie identity?

Rodné číslo a číslo občianskeho preukazu/číslo dokladu o prechodnom pobyte potrebujeme poznať na to, aby sme overili vašu identitu voči štátnym registrom. Rodné číslo zároveň slúži ako jedinečný identifikátor, bez ktorého nevieme sprístupniť detaily dane z nehnuteľností. Bez overenia nebudete schopný/á zaplatiť daň z nehnuteľností digitálne či odoslať niektoré elektronické žiadosti. K overeniu vás vyzveme v momente, kedy prejavíte záujem o službu, ktorá si ho vyžaduje. Do Bratislavského konta sa ale viete registrovať aj bez overenia identity, návod nájdete na našom Youtube.

Videonávod

Mám nový občiansky preukaz, potrebujem to oznámiť?

Zmenu čísla občianskeho preukazu nám nemusíte oznamovať. Overenie vašej totožnosti, ktoré prebehlo v konte nie je potrebné po vydaní nového občianskeho preukazu opakovať.

Nemám trvalý pobyt v Bratislave, viem napriek tomu využívať konto?

Áno, Bratislavské konto si môžete založiť aj v prípade, že nemáte v Bratislave trvalý pobyt. Služby sú dostupné aj obyvateľom a obyvateľkám s iným trvalým pobytom, než v Bratislave.

Prečo si založiť konto?

Bratislavské konto je rýchly, jednoduchý a efektívny nástroj ako komunikovať s magistrátom. Založte si Bratislavské konto, aby ste mohli podávať žiadosti digitálne, nemuseli chodiť na úrad fyzicky, videli aktuálny stav žiadostí cez nástroj sledovania podania a mali prehľad o všetkých povinnostiach, ktoré voči mestu máte (napr. platba daní).

Registrovať sa

Koľko stojí Bratislavské konto?

Vytvorenie a používanie Bratislavského konta je bezplatné. Ide o projekt, ktorý vznikol na to, aby uľahčil život a ušetril čas ľuďom žijúcim v Bratislave.

V prípade, že však ide o službu, ktorá si vyžaduje zaplatenie dane či poplatku, bude potrebné ho uhradiť rovnakou sumou ako je tomu pri papierových žiadostiach (napr. Daň z nehnuteľnosti).

Prečo vzniklo Bratislavské konto?

Projekt Bratislavské konto vzniká na základe testovania potrieb obyvateľov a obyvateliek mesta Bratislava, ktorí sa jasne vyjadrili, že by prijali digitalizáciu a transformáciu mestských služieb. Portál, ktorý bol vytvorený pred viac ako 4 rokmi a mal slúžiť na podávanie elektronických žiadostí, nenaplnil stanovené očakávania. Dôkazom toho je, že ho v súčasnosti používa menej ako 8% obyvateľstva v Bratislave. Okrem toho vnímame, že si Bratislavčania a Bratislavčanky želajú mať jedno miesto, na ktorom nájdu všetky služby, ktoré mesto poskytuje.

Nové Bratislavské konto má za cieľ poskytovať elektronické služby na úrovni 21. storočia. Ide o miesto, kde budú postupne pribúdať všetky služby a obyvatelia a obyvateľky mesta Bratislava tak budú môcť s úradom komunikovať digitálne, jednoducho a pohodlne, kdekoľvek sa budú nachádzať.

Čo je to digitálna platba dane z nehnuteľností?

Digitálna platba dane je proaktívna služba mesta Bratislava, ktorej cieľom je, aby ste daň z nehnuteľností mohli zaplatiť digitálne, rýchlo, pohodlne a kdekoľvek budete. Pilotne bola služba spustená v roku 2021. Službu sa snažíme neustále vyvíjať a vylepšovať.

Prečo nemám v konte moju daň z nehnuteľností?

Pravdepodobne vás zatiaľ nevidíme v zozname daňovníkov a daňovníčok. Môže to tak byť, lebo:

 • vašu daň ešte generujeme,
 • neoverili ste si totožnosť cez rodné číslo a číslo občianskeho preukazu,
 • vaša nehnuteľnosť je v spoluvlastníctve,
 • vaše daňové priznanie ešte čaká na spracovanie,
 • nie ste vlastníkom či vlastníčkou nehnuteľnosti,
 • alebo ste nepodali priznanie k dani z nehnuteľností.

Ak sa vás tieto prípady netýkajú, dajte nám o tom vedieť na [email protected] a my sa pokúsime problém vyriešiť.

Kto je tvorcom Bratislavského konta?

Bratislavské konto vzniklo na základe spolupráce Oddelenia inovácií a Oddelenia vývoja inovácií. Ide o interné tímy v rámci Hlavného mesta SR Bratislavy. Cieľom je priniesť nové, ako aj zlepšiť poskytované služby mesta a zjednodušiť každodenný život ľudí v Bratislave, ale tiež fungovanie magistrátu vďaka inováciám, technológiám a novým postupom.

Viac o tíme inovácií

Ako si viem konto deaktivovať?

V prípade, že si chcete konto deaktivovať, kontaktujte nás, prosíme, na [email protected].

Kontakt

Nenašli ste odpoveď na vašu otázku? Kontaktujte nás a radi vás nasmerujeme a poradíme.