MHD stále najrýchlejšia, na Gagarinovej končí bezplatná preprava


V nastávajúcom období upravíme vodorovné dopravné značenie na Gagarinovej ulici tak, že potlačíme viditeľnosť pôvodného značenia, aby nepôsobilo na vodičov mätúco. Rovnako budú zväčšené aj nastriekané piktogramy vyznačujúce pruhy pre verejnú dopravu na Gagarinovej ulici.

Vieme, že vodiči a cestujúci v MHD z Petržalky do Ružinova v rannej špičke čelia rozsiahlej zápche na prejazde cez Prístavný most na Bajkalskú ulicu. Už v najbližších dňoch preto príde k zmene vodorovného dopravného značenia na zjazde z Prístavného mosta na Bajkalskú ulicu. Týmto značením oddelíme prichádzajúce autá zo smeru Trnava od vozidiel, ktoré sa pripájajú z Petržalky (vrátane vozidiel MHD), aby zaraďovanie vozidiel na Bajkalskú bolo plynulejšie. Pokiaľ ani týmto opatrením nepríde k zrýchleniu liniek 98, 96 a 196 v rannej špičke, uvažujeme o pretrasovaní týchto liniek cez Most Apollo. Pretrasovaním by síce prišlo k horšej obsluhe zastávky Prístavný most a o niekoľko minút dlhšej jazdnej dobe počas dňa, ale cestujúci v rannej špičke by podľa dostupných dát prešli úsekom medzi Dolnozemskou a križovatkou Bajkalská / Prievozská dvojnásobne rýchlejšie.

Zároveň chceme pripomenúť, že 31. marca sa končí prechodné obdobie, v ktorom MHD linky 201, 202, 212, 75 a X72 v úsekoch Gagarinovej ulice jazdia bezplatne a rovnako sa končí aj zľava na týždenný cestovný lístok zakúpený cez aplikáciu IDS BK. Veríme, že cestujúci aj tak zostanú verní MHD, ako najrýchlejšiemu spôsobu prepravy na tomto úseku a že ju aj naďalej budú využívať minimálne v rovnakej miere ako doteraz. Pomáhame si navzájom!

Súvisiaci obsah

Komentáre