Na Hlavnom námestí je už vianočný stromček


Už tradične v tomto období mesto naplno robí na prípravách vianočných trhov, ktorých neoddeliteľnou súčasťou je aj osadenie vianočného stromčeka. Vianočný stromček na Hlavnom námestí vyberajú naši odborníci z mestskej organizácie Mestské lesy v Bratislave. Hľadajú vždy taký stromček, ktorý má vhodnú výšku, šírku, ale aj obvod kmeňa. Pri výbere je rovnako dôležitá aj súmernosť koruny, hustota, kvalita a farba ihličia.

 

Tento rok spomedzi piatich ponúk vybrali krásny 25-ročný Smrek obyčajný, ktorý má 14 metrov a 1300kg. Mestu ho daroval súkromný darca z Mestskej časti Rača, ktorému nielen v mene vedenia mesta, ale určite aj návštevníkov Vianočného hlavného trhu, touto cestou ďakujeme.

 

Vianočný stromček na Hlavnom námestí rozsvietime na začiatku Vianočného hlavného trhu, ktorý sa tento rok bude konať od 22. novembra do 22. decembra 2019. Nový koncept vianočných trhov je zameraný na kvalitné, ekologické, bezpečné, ale i vizuálne atraktívne gastronomické podujatie so sprievodným kultúrnym programom. V novom prevedení bude aj usporiadanie stánkov a absolútnou novinkou je „zero waste“, čiže snaha predchádzať vzniku odpadu a tiež znižovať množstvo komunálneho odpadu, pričom používať sa budú výlučne vratné poháre a kompostovateľné riady. Zmenou v roku 2019 bude aj nové priestorové usporiadanie predajných stánkov. Komerčné stánky sa budú sústrediť na Hlavnom námestí, na Františkánskom námestí bude pódium so sprievodným programom. Všetky novinky majú za cieľ priniesť na trhy pozitívne zmeny.

 

Súvisiaci obsah

Komentáre