Sociálne služby

Bratislava pomôže s registráciou na očkovanie na Linke očkovacej podpory

4.4.2022
Podľa dát zverejnených 13.4.2021 Ministerstvom zdravotníctva SR je na celom Slovensku zaočkovaných už viac ako 60% ľudí z vekovej kategórie 70+ a viac ako 50% ľudí vo vekovej skupine 80+ a v Bratislavskom samosprávnom kraji je zaočkovaných prvou dávkou už 26,86% obyvateľov.
„Teší ma, že Bratislavčania vedú rebríček vakcinácie na Slovensku, očkovanie podporujeme a ďakujem všetkým, ktorí sa na tom podieľajú,“ povedal primátor Bratislavy Matúš Vallo. „Osobne som sa už tiež zaregistroval do čakárne a súčasne apelujem aj na všetkých Bratislavčanov a Bratislavčanky bez rozdielu veku, ale najmä na seniorov a seniorky, prosím, registrujte sa a dajte sa zaočkovať čo najskôr. Nemôžem sa dočkať, keď sa budeme môcť všetci opäť stretávať v uliciach Bratislavy, znova sa objať, byť opäť spolu a vrátiť sa k normálnemu životu. Snažíme sa robiť, čo je v našich silách, aby sme pomohli v praktických veciach aj v podpore očkovania,” dopĺňa primátor.
Lina očkovacej podpory
Elektronické registrovanie na očkovanie môže byť komplikované najmä pre starších ľudí, ale aj pre ľudí, ktorí nemajú prístup na internet. Chceme im preto pomôcť, aby sa mohli dať zaočkovať čo najskôr.
Hlavné mesto preto spúšťa Linku očkovacej podpory +800 222 888, na ktorej naši pracovníci pomôžu s elektronickou registráciou do čakárne, ktorú prevádzkuje Národné centrum zdravotníckych informácií. O pridelení konkrétneho termínu na očkovanie nerozhodujeme my, ale systém NCZI. Pre pridelenie termínu je potrebné sa zaregistrovať cez internet.
Linka očkovacej podpory +800 222 888 funguje v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00.
Očkovanie v zariadeniach pre seniorov
Hlavné mesto od spustenia očkovania podporovalo zamestnankyne a zamestnancov mestských zariadení pre seniorov prihlásiť sa na očkovanie. Zariadeniam v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta sme pomáhali s manažmentom očkovania aj s registrovaním zamestnancov a s registrovaním požiadaviek na výjazdové očkovanie. Zároveň mesto spustilo kampaň na podporu očkovania „Je čas sa znova objať“, v rámci ktorej sme vydávali a do mestských aj mimomestských zariadení distribuovali informačné noviny o očkovaní „Spoločne proti covidu“. Tieto noviny sú dostupné aj na webstránke hlavného mesta.
V každom z našich zariadení už bez problémov prebehlo očkovanie aj druhou dávkou všetkých, ktorí sa očkovať chceli a mohli. Naše poďakovanie patrí Univerzitnej nemocnici Bratislava a UNsP Milosrdní bratia, ktorých výjazdové tímy zabezpečili očkovanie v mestských zariadeniach pre seniorov a vďaka nim sme ochránili tých najzraniteľnejších.
Očkovanie je najúčinnejší spôsob, ako dokážeme poraziť vírus Covid-19, chrániť zdravie a životy a postupne sa vrátiť k normálnemu životu a stretnutiam s našimi blízkymi.
Prihláste sa na očkovanie čím skôr: Mestská Linka očkovacej podpory 0800 222 888
Zdieľať