Aktivity v sociálnej oblasti

Dobrovoľníci BDC za 2 týždne ušili a rozviezli 2.200 rúšok

6.5.2022

Za dva týždne od vyhlásenia výzvy ušilo 135 dobrovoľníkov a dobrovoľníčok viac ako 2.200 rúšok, ktoré ďalších 27 dobrovoľníkov odovzdalo ľuďom v organizáciách v Bratislave a okolí. Látku na výrobu darovalo BDC 15 ľudí a organizácií. Dodnes ušité rúška dostalo 26 organizácií, medzi nimi aj ľudia bez domova, deti z krízových centier, seniori v domovoch dôchodcov ako aj ich terénny a sociálny pracovníci. Pomoc v podobe ochranných rúšok putovala aj do 4 bratislavských nemocníc a k všeobecným lekárom. „Do výzvy #kazdypotrebujerusko sa môže zapojiť každý, kto má šijací stroj a minimálnu skúsenosť so šitím. Materiál a inštrukciu na šitie rúška spolu s materiálom dobrovoľníkom dodáme," dopĺňa Michaela Bagalová z BDC.

So šitím a rozvozom rúšok doteraz významne pomohli jednotlivci z radov verejnosti, dobrovoľníci a dobrovoľníčky zo Slovenského skautingu, Rímska únia Rádu sv. Uršule – „sestry Uršulínky, aj Vietnamská komunita na Slovensku. Ušité rúška distribuujú do neziskových organizácií dobrovoľníci, ktorí sa chránia rukavicami a rúškami. V nasledujúcich týždňoch plánuje BDC prostredníctvom dobrovoľníkov ušiť a rozniesť ďalších 2.500 rúšok pre osamelých seniorov v Bratislave. Na projekte „Rúška pre osamelých seniorov“ spolupracuje BDC s Hlavným mestom Bratislava a Alianciou Stará tržnica.

Na dobrovoľnícku aktivitu je možné prihlásiť sa emailom na [email protected] Podrobnosti o výzve nájdete na FB a IG #kazdypotrebujerusko.

fotografia ušitých rúšok
Zdieľať