Betlehemské svetlo bude svietiť v Primaciálnom paláci


Betlehemské svetlo si od slovenských skautov  prevezme 1. námestníčka primátora, Tatiana Kratochvílová. V podbrání Primaciálneho paláca zažiari už po siedmy raz. Príchod skautov s Betlehemským svetlom sa očakáva o 16,00hod.

Posolstvo Betlehemského svetla vychádza z univerzálnych ľudských hodnôt a  nesie posolstvo pokoja, nádeje, lásky a porozumenia medzi ľuďmi na celom svete. Spája každoročne všetkých ľudí dobrej vôle a je neodmysliteľnou súčasťou pokoja vianočných sviatkov.

Betlehemské svetlo sa odpaľuje z plamienka horiaceho v Bazilike Narodenia Pána v Betleheme, odkiaľ osobným odovzdávaním zo sviečky na sviečku putuje medzi miliónmi ľudí. Napĺňa tak svoje poslanie byť symbolom jednoty, nádeje, lásky a radostnej predzvesti Vianoc.

Betlehemské svetlo, ktoré má na Slovensku už 30-ročnú tradíciu, doručia slovenskí skauti každoročne do viac ako 300 miest a obcí a dostane sa napríklad aj na Lomnický štít. Na Slovensku ho prevzala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.

Svetlo pokoja z Betlehema sa prvýkrát dostalo do Európy v roku 1986. Skauti sa do šírenia Betlehemského svetla zapojili prvýkrát v roku 1989. Do roznášania Svetla sa zapája vyše milión ľudí v 30 európskych krajinách.

Súvisiaci obsah

Komentáre