Bratislava získa 300 nových Bratislavských lavičiek vďaka partnerstvu s ČSOB, prvé pribudnú v uliciach hlavného mesta do konca roka


ČSOB prostredníctvom svojej nadácie podporila tretinu prvej dodávky 1000 Bratislavských lavičiek. Prvé z nich sa objavia v hlavnom meste už v novembri v jednotlivých vytypovaných lokalitách vo verejnom priestore. Do Sadu Janka Kráľa získavame lavičky v počte do 200 kusov. Do konca roka pribudnú Bratislavské lavičky napríklad v Parku Karlova Ves, v oblasti Mlynských nív, na Račianskej ulici v blízkosti Policajného prezídia či na Osuského a Ševčenkovej ulici.

Chcem poďakovať ČSOB za spoluprácu a podporu, vďaka ktorej do mnohých verejných priestorov Bratislavy pribudnú kvalitné, pohodlné a dobre vyzerajúce lavičky pre obyvateľky a obyvateľov, čím zvýšime ich zážitok z nášho mesta a Bratislavu posunieme o krok v pred k modernejšej metropole,“ povedal primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Bratislavské lavičky sú jeden z viacerých projektov, ktoré sme sa rozhodli v hlavnom meste podporiť, a ktorým chceme zvyšovať kvalitu života obyvateľov a návštevníkov mesta. A je to veľmi dobrý príklad toho, ako môže fungovať spolupráca samospráv so súkromným sektorom pri realizácii takýchto zmysluplných projektov, vďaka ktorým sa Bratislava stáva krajším a lepším miestom pre život,“ uviedol generálny riaditeľ ČSOB Daniel Kollár.

Ďalšie dodávky lavičiek bude hlavné mesto následne osádzať od budúceho roka. Bratislavské lavičky budú postupne dopĺňať, ale tiež nahrádzať nimi staré, aj jednotlivé mestské časti. Objavia sa tak napríklad na Malokarpatskom námestí v MČ Lamač, v Parku Družby v MČ Dúbravka či v MČ Vrakuňa na Vrakunskej promenáde na Podunajskej. Hlavné mesto bude dávať Bratislavské lavičky mestským častiam do správy.

Dizajn osvedčenej pražskej lavičky získala v spolupráci s českou metropolou Bratislava ešte minulý rok. Pražská lavička svojím dizajnom nadväzuje na historickú československú lavičku – funkčnú, ergonomickú a pohodlnú na sedenie. Jej autormi sú dizajnéri Michal Froněk a Jan Němeček zo štúdia Olgoj Chorchoj. Dizajn lavičky sa niektorým môže zdať povedomý, je totiž známa z rozprávok o krtkovi. Spolu s lavičkou pribudnú do Bratislavy aj ďalšie prvky mobiliáru podľa českého vzoru - kôš a stojan na bicykle, ktoré ladia s mestským prostredím, tvoria jednotný set vhodný do centra mesta, ako aj do okolitého prostredia a mestských častí a budú aj v súlade s manuálmi verejných priestranstiev oboch miest. Štandardizácia mestských prvkov zohráva dôležitú úlohu pri vytváraní kvalitného a komfortného priestoru bez vizuálneho smogu.

Súvisiaci obsah

Komentáre