BVS reaguje na hrozbu koronavírusu. Bezplatné testovanie vzoriek vody sa presúva


K vzniknutej situácii pristupujeme zodpovedne a podnikli sme všetky preventívne opatrenia, aby sme pri spoločenských podujatiach ochránili verejnosť aj našich zamestnancov pred šírením vírusu,“ povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Bratislavskej vodárenskej spoločnosti Peter Olajoš. Bratislavská vodárenská spoločnosť zároveň už v uplynulých týždňoch realizovala interné cvičenia a je pripravená v prípade potreby spustiť svoj krízový personálny režim, ktorý má nastavený s Úradom verejného zdravotníctva. Zamestnanci BVS, ktorí navštívili oblasť s potvrdeným výskytom nového koronavírusu, sú presmerovaní na zdravotné vyšetrenie pred návratom do práce.

 

Medzi ľuďmi obľúbené testovanie vody zo studní aj s tohtoročnou novinkou, zľavou na rozšírené testy, nie je zrušené, ale iba presunuté. Definitívne rozhodnutie, kedy bude táto akcia prebiehať, bude možné určiť až v závislosti od ďalšieho vývoja situácie v súvislosti s koronavírusom. BVS bude o novom termíne informovať verejnosť štandardnou cestou a cez sociálne médiá.

 

Hlavnou činnosťou BVS je výroba a distribúcia pitnej vody a odvádzanie a čistenie odpadových vôd. Spoločnosť poskytuje svoje služby pre viac než 700 tisíc ľudí z Bratislavy, ako aj zo siedmich okresov na Záhorí a v okolí hlavného mesta. Vodou zásobuje 97 % obyvateľov žijúcich v tomto spádovom území. Prevádzkuje desiatky vodárenských zdrojov a objektov, vyše tritisíc kilometrov verejných vodovodných i tisícpäťsto kilometrov verejných kanalizačných sietí.

Súvisiaci obsah

Komentáre