Dopravný podnik Bratislava nasadzuje nové minibusy


Minibusy Iveco first FCLEI sú dlhé takmer 8 metrov a oproti starším vozidlám majú vyššiu kapacitu. Prepravia naraz 32 cestujúcich, z toho 14 na nových, pohodlných, koženkových, čalúnených sedadlách v červenom a modrom prevedení. Modré sú určené prioritne pre cestujúcich so zníženou pohyblivosťou. Nástup a výstup cestujúcich do vozidiel bude zabezpečovaný prednými dverami. Ich priestor je nízkopodlažný a hneď oproti nim sa nachádza priestor určený pre cestujúcich s detským kočíkom alebo cestujúcich s obmedzenou možnosťou pohybu.

 

Každé vozidlo je vybavené výkonnou klimatizáciou, kvalitným kamerovým systémom, LED svietidlami, WIFI pripojením a USB nabíjačkami. „K 11 novým autobusom, ktoré premávajú na letisko a sú najmodernejšími v danom segmente a v danej triede, pribudli ich najmenší bratia“, povedal predseda predstavenstva DPB Ing. Martin Rybanský. Nové autobusy ponúknu cestujúcim prehľadné zobrazovanie informácií prostredníctvom vonkajších informačných tabúľ, vnútorného LCD displeja umiestneného v prednej časti vozidla a informácií o MHD umiestnených v interiéri vozidiel. Vybavené budú označovačom cestovných lístkov s prípravou na platbu bankomatovou kartou a napr. aj funkciou hlásenia linky a smeru pre nevidiacich cestujúcich.

 

Dôležitým technickým parametrom bola šírka vozidla a jeho zadný nájazdový uhol, aby bolo vozidlo schopné prekonať komplikovaný prejazd úzkymi cestnými komunikáciami bez zdržania a poškodenia a zvládnuť aj kopcovité terény. Minibusy sú veľmi pohodlné aj pre vodičov DPB. Kabína vodiča je od priestoru cestujúcich oddelená sklenenou prepážkou, ponúka moderný dizajn a komfort, pohodlné sedadlo, ergonomicky usporiadané ovládacie prvky, ako aj chladiaci box a dostatočne veľký priestor pre uloženie osobných vecí. Vozidlá vynikajú aj moderným vzhľadom, sú v červenej farbe v kombinácii s čiernou, ktorá lemuje determálne, zatmavené okná. Interiér vozidla je ladený v troch farebných sivých odtieňoch a je doplnený nerezovým prevedením zadržovacích tyčí a madiel, spolu s farebným prevedením sedadiel tak interiér vozidla pôsobí kompaktne, príjemne a prehľadne.

Súvisiaci obsah

Komentáre