MDPOH ponúka online programy a podujatia pre deti aj dospelých


Divadelné rozprávky u vás doma
Deti milujú rozprávky! Tri prasiatka a Koza rohatá sú dva rozprávkové tituly z dielne MDPOH, ktoré bývajú často beznádejne vypredané. V ťažkých časoch, kedy sú zatvorené nielen škôlky a školy, ale aj detské kútiky a ihriská, sme sa rozhodli spríjemniť deťom čas strávený doma našimi rozprávkami. Už túto sobotu (28.3.) o 17.00 h si budú môcť pozrieť live stream záznamu celého divadelného predstavenia Tri prasiatka. Repríza sa uskutoční v nedeľu o 10.00 h.
No a ďalší týždeň pokračujeme vysielaním Kozy rohatej (v sobotu 4.4. o 17.00 a v nedeľu o 10.00). V známych rozprávkach plných chytľavých pesničiek v réžii Róberta Mankoveckého účinkujú vynikajúci slovenskí herci ako Milo Kráľ, David Hartl, Henrieta Mičkovicová, Daniel Žulčák a ďalší.
Vytvorte si vo vašej obývačke slávnostnú atmosféru a usaďte sa do vášho domáceho hľadiska, divadelné predstavenie sa začína tu: https://youtu.be/O7eEmbrPH3c

Vymaľuj si rozprávku
Na Facebooku Mestského divadla P. O. Hviezdoslava sme odštartovali súťaž, ktorá vyzýva deti k vymaľovaniu postáv z predstavenia Tri prasiatka. Omaľovánky môžu rodičia stiahnuť a následne vytlačiť (www.bkis.sk/omolovanky/) a výtvory ich ratolestí budú zaradené do zlosovania o CD s pesničkami z Troch prasiatok, na ktorých nechýba ani titulná pieseň hry: https://youtu.be/L_AYAMd4UTc

Kultúra z obývačky
Na www.bkis.sk sme pre všetkých fanúšikov kultúry vytvorili špeciálnu sekciu s názvom Kultúra z obývačky. Práve tu nájdete tipy na divadelné predstavenia, čítania z kníh, virtuálne prehliadky galérií či hudobných koncertov, ktoré si môžete vychutnať z pohodlia a najmä z bezpečia svojho domova. Uvedomujeme si, že pozeranie divadelných hier alebo koncertov online na notebooku nie je to pravé orechové, ale veríme, že aspoň takto, vďaka online prenosom vám spríjemníme dni strávené doma.

Zvládneme to aj v kultúre!
Sledujte nás.

Súvisiaci obsah

Komentáre