Príďte sa s nami rozlúčiť so starým a privítať Nový rok 2020


Veľkým zážitkom pre návštevníkov bude aj tento rok originálna vizuálno-svetelná show s nadrozmernou svetelnou časomierou na Námestí Ľ. Štúra, ktorá bude odrátavať záverečné minúty starého roka. Spolu s unikátnou scenériou dunajského nábrežia tak vystupňuje vizuálny zážitok divákov, kým bude presne o polnoci z lode na Dunaji odpálený tradičný bratislavský silvestrovský ohňostroj. Skúsenosti z posledných ročníkov ukazujú, že atraktívny polnočný event - „countdown“ a polnočný ohňostroj  dokážu pritiahnuť do centra Bratislavy desiatky tisíc ľudí.

Odpočítavanie posledných sekúnd roka so špeciálnym svetelným „odpočítavadlom“ sa postupne stáva vizuálnou súčasťou bratislavských silvestrovských osláv. Okrem toho sa bude môcť verejnosť zapojiť aj do súťaže o najkrajšiu fotografiu s ohňostrojom: #ohnostrojnadunaji, ktorá bude prebiehať na Instagrame hlavného mesta – bratislava.sk. Súťažíme o 3 tričká s bratislavským motívom. Výhercov vyžrebujeme 7. januára 2020.

Pozývame všetky  Bratislavčanky, Bratislavčanov, návštevníkov nášho mesta, aby sa prišli rozlúčiť so starým rokom a privítať Nový rok 2020 v priateľskej atmosfére, v rámci organizovanej zábavy v bezpečnej a kontrolovanej zóne. Centrálne oslavy s ohňostrojom vnímame aj ako otázku bezpečnosti, nakoľko sa tým znižuje riziko nekontrolovateľného používania zakázanej zábavnej pyrotechniky a divokejšej zábavy v rôznych častiach mesta.

DÔLEŽTIÉ INFORMÁCIE

BEZPEČNOSŤ

Na bezpečnosť a nerušený chod silvestrovskej noci budú dohliadať posilnené hliadky mestskej a štátnej polície spolu s pracovníkmi strážnej služby a zdravotníkmi.

Aj tento rok bude do centra osláv 6 kontrolovaných vstupov, na ktorých budú príslušníci policajných zložiek dávať pozor na to, aby návštevníci do centrálnej zóny v Starom Meste vstupovali bez akýchkoľvek nebezpečných predmetov (napr. sklenené fľaše, ostré a nebezpečné predmety a pod).

Kontrolované vstupy sa budú nachádzať na týchto miestach:

  1. križovatka ulíc Laurinská ul. – Rybárska brána (pri Čumilovi)
  2. križovatka ulíc Mostová ul. – Medená ul.
  3. Palackého ul. od Kúpeľnej ulice
  4. Jesenského ulica (vedľa SND)
  5. Gorkého ul. pri Poštovej banke (za SND)
  6. Hviezdoslavovo nám. od Americkej ambasády po roh Strakovej ul.

DOPRAVA

Dňa 31. decembra 2019 (utorok) približne od 20.00 hod. bude vylúčená premávka električiek na Mostovej a Jesenského ulici a približne od 22.00 hod. bude vylúčená doprava z Vajanského a Rázusovho nábrežia. Dopravné obmedzenia budú trvať približne do 2.00 hod. dňa 1. januára 2020.

Hlavné mesto prosí všetkých tých, ktorí sa chystajú oslavovať Silvester v meste, aby v prípade dopravy uprednostnili MHD pred automobilovou dopravou. Vzhľadom na dopravné obmedzenia, ktoré takéto podujatie vyžaduje, sa tak vyhnú náhodným komplikáciám.

Na Silvestra (31. 12. 2019) budú denné linky premávať podľa cestovných poriadkov platných pre režim „pracovný deň – školské prázdniny.“ Od 20,00 hod. príde k úpravám trás liniek 1 a 4, od 22,00 hod. potom aj ku zmenám na linkách 29, 50 a 70 a N33. Nočná doprava bude počas celej noci posilnená mimoriadnymi linkami, vypravením vozidiel s vyššou kapacitou a vloženými spojmi.

Na Nový rok (1. 1. 2020) budú opätovne vypravené denné linky MHD od začiatku dennej premávky podľa víkendových cestovných poriadkov. Všetky bližšie informácie zverejní Dopravný podnik Bratislava, a. s. na svojej stránke – www.dpb.sk.

ČISTOTA

O čistotu  v meste sa priebežne počas celej silvestrovskej noci bude starať 45 pracovníkov, ktorí budú vysypávať koše, upratovať verejné priestranstvá a operatívne čistiť centrum mesta podľa potreby. Čistiace práce sú naplánované do približne 12-tej hodiny nasledujúceho dňa.

Súvisiaci obsah

Komentáre