Tretí Mestský bazár bude už tento víkend


Ďalšie kolo podujatia Mestský bazár bude najbližšiu sobotu a nedeľu 9. – 10. októbra 2021 v čase od 10.00 h do 18.00 h na Bazovej 8 v areáli Komunálneho podniku Bratislavy. 

„Po úspešnom júnovom mestskom bazáre obyvatelia navrhli, aby sa zber vecí konal bližšie k ich bydlisku. V spolupráci so všetkými starostami sme počas septembra zorganizovali zber okrem centrály OLO aj na určenom mieste v jednotlivých mestských častiach. Obyvatelia do zberu priniesli viac ako 13 ton zaujímavých predmetov a vecí, ktoré dostanú druhú šancu práve počas tohto víkendu. Pozývam obyvateľov a obyvateľky Bratislavy na tento Mestský bazár vybrať si z veľkého množstva vecí , ktoré sú pre Vás pripravené. Verím, že každý návštevník odíde nielen s hmotnou vecou ale aj s dobrým pocitom, že dal šancu a ďalšie využitie veci, ktorá by sa inak stala odpadom.“ povedala riaditeľka neziskovej organizácie KOLO Anna Vargová.

Mestským bazárom podporujeme udržateľnosť a cirkulárnu ekonomiku v Bratislave, predchádzame vzniku odpadu, čím zároveň šetríme prírodu a jej zdroje. Preto chcem povzbudiť všetky Bratislavčanky a Bratislavčanov, aby sa zapojili do bazáru nielen vecami, ktoré už nepotrebujú, ale aby si prišli cez víkend nájsť originálne kúsky, ktoré potešia,“ povedala viceprimátorka Tatiana Kratochvílová.

 

Počas septembra sa podarilo vyzbierať: 

knihy, CD, DVD, platne, sklo, porcelán a keramiku, hračky, domáce potreby, kuchynské potreby, dekorácie, časopisy, nábytok, športové potreby, tašky, ruksaky a kabelky, detský sortiment, spoločenské hry, chovateľské potreby, kočíky a mnohé ďalšie.

Vzhľadom na aktuálne platné opatrenia spojené s koronavírusom bude počet osôb v priestore (vrátane personálu) obmedzený. Zároveň bude kladený dôraz na dodržiavanie hygienických opatrení – prekrytie dýchacích ciest rúškom alebo respirátorom, dezinfekcia rúk a dodržiavanie potrebných rozostupov. Prosíme tiež návštevníčky a návštevníkov Mestského bazáru, aby boli ohľaduplní a dodržiavali zavedené opatrenia. Vzhľadom k aktuálnej situácii bude Mestský bazár prebiehať bez sprievodného programu.

Vyzbierané  peniaze sú vedené na transparentnom účte a budú  použité  na vytvorenie stabilného bratislavského reuse centra. Na jeho budovaní už hlavné mesto pracuje v spolupráci s mestskými organizáciami Odvoz a likvidácia odpadu, Metropolitný inštitút Bratislavy, Bratislavské kultúrne a informačné stredisko a ďalšími subjektmi. Pôjde o jedno z prvých takýchto centier na Slovensku a jeho pilotným projektom sú práve podujatia Mestský bazár, v ktorých plánujeme pokračovať naďalej.

Hlavným cieľom Mestského bazára je podpora znižovania množstva odpadu a šetrenie prírodných zdrojov. 

Súvisiaci obsah

Komentáre