Už dnes môžete vidieť na Amateur Hockey Cup na ľade aj primátora Bratislavy Matúša Valla


Turnaj, ktorý pred ročníkom 2019 zmenil názov (predtým Československý hokejový pohár amatérov), má u amatérskych hokejistov dobré meno. Svedči o tom  počet tímov, ktoré sa na turnaj vracajú opakovane. Mnohé z mužstiev, ktoré prídu do Bratislavy aj tento víkend, sú na turnaji už po tretíkrát, teda od jeho začiatku.

Ročník 2019 sa odohrá pod záštitou hlavného mesta Bratislava. To však nie je jediný spôsob zapojenia magistrátu. Primátorovi Matúšovi Vallovi aj viceprimátorovi Jurajovi Káčerovi a myšlienka zapáčila a tak vytiahnu korčule a s priateľmi zabojujú o titul na Amateur Hockey Cup.

Páči sa mi, keď v Bratislave vznikajú takéto aktivity aj pre amatérskych športovcov. Ako malý som hrával hokej a tento šport mám stále veľmi rád. Som zvedavý, ako v konkurencii ostatných amatérov obstojím,“ hovorí Matúš Vallo a s humorom dodáva, „určite sa pohára pre víťazov dotknem, to som si poistil. Ak by sme aj nevyhrali, v nedeľu sa zúčastním vyhodnotenia turnaja, kde odovzdám trofej do rúk víťazov.“

Viceprimátora Juraja Káčera, ktorý má na magistráte na starosti aj šport v hlavnom meste, teší, že sa môžu turnaja zúčastniť a aj takto vyjadriť svoju podporu amatérskemu športu v Bratislave. „Je super, keď ľudia v meste žijú aktívny život. Našou úlohou je, vytvoriť im na to čo najlepšie podmienky.“

Team Bratislava, na ktorého súpiske je aj Matúš Vallo a Juraj Káčer, odohrá svoje zápasy v základnej skupine v piatok 26.04 o 10:00 a následne o 15:00. V sobotu je ich zápas na pláne o 11:45. Ďalšie časy budú závisieť od toho, ako sa im na turnaji bude dariť.

Koľkých zápasov sa reálne zúčastnia je zatiaľ otázne, keďže v rovnakom čase sa v hlavnom meste konajú Bratislavské mestské dni. S určitosťou zatiaľ odohrajú zápas v piatok o 15:00 a v sobotu o 11:45.

Celý rozpis zápasov je dostupný tu.

Turnaj sa rovnako, ako aj minulé roky, odohrá na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu v Bratislavskom Ružinove. Celkovo sa ho zúčastní takmer 250 hokejistov, pre ktorých sú v sobotu o 14:30 pripravené aj súťaže zručností, kde môžu predviesť svoju rýchlosť či šikovnosť.

Súvisiaci obsah

Komentáre