Hlavné mesto spustilo kampaň o psovi bratislavskom


Psičkári sú zanietená komunita obyvateliek a obyvateľov, ktorí milujú svojich štvornohých miláčikov. Starostlivosť o psa však so sebou prináša aj zodpovednosť. Práve (ne)zodpovednosť niektorých psičkárov je pre nepsičkárov problém, z ktorého vzniká konflikt.

Ide najmä o 2 veci:

  • bezpečnosť - niektorí ľudia nemajú svojich psov pod kontrolou
  • čistota - nezodvihnuté psie exkrementy vo verejnom priestore

Psie exkrementy sú vypuklý problém miest na celom svete. Je dôležité, aby si aj bratislavskí psičkári svoju zodpovednosť uvedomovali a boli tolerantní k svojmu okoliu.

Ďakujeme, že svojho psa bratislavského vychovávate k tomu, aby bol šťastným a spokojným psom, ktorý neobťažuje druhých, neničí žiadnym spôsobom cudzí majetok a je vychovaný tak, že ľavou zadnou zvláda pohyb v mestskej džungli.

Aj týmto spôsobom chceme otvoriť dialóg a prispôsobiť naše mesto lepšie všetkým psíkom, psičkárom a nepsičkárom. Viac informácií, odporúčaní a kontakty na dôležité inštitúcie, rady a tipy ako psa zaočkovať, zaregistrovať, vycvičiť a kam je bezpečné s ním chodiť a prečo, nájdete aj na novej webovej podstránke hlavného mesta: http://pesbratislavsky.sk

Súvisiaci obsah

Komentáre