V Bratislave budú výberové konania na náčelníka Mestskej polície, riaditeľa/ku ZOO a riaditeľa/ku pamiatkového ústavu


Už dnes 15.6. sa uskutoční výberové konania na pozíciu riaditeľa/ky Mestského ústavu ochrany pamiatok. V stredu 17.6. bude výberové konanie na náčelníka Mestskej polície a napokon 19.6. prebehne výberové konanie na pozíciu riaditeľa/ky bratislavskej Zoologickej záhrady.

Pri každom výberovom konaní bude od 12:00 zabezpečený livestream verejnej časti vypočutia kandidátov na stránke https://bratislava.sk/sk/vyberove-konania-clenov-predstavenstiev-mestskych-podnikov-a-organizacii a na youtube kanáli zastupitelstvo.sk. Každý kandidát má priestor 15 minút na prezentáciu vízie rozvoja organizácie, 15 minút je vyhradených na otázky výberovej komisie a 15 minút na otázky verejnosti vrátane pozorovateľov spomedzi poslancov Mestského zastupiteľstva. Verejnosť môže klásť otázky kandidátom počas vypočutia prostredníctvom služby sli.do pod hashtagom #MUOP, #policia a #ZOO. Osobná účasť verejnosti vzhľadom na pretrvávajúcu mimoriadnu situáciu nie je možná. Podľa interného nariadenia magistrátu je obmedzený pohyb ľudí z externého prostredia na úrade vzhľadom na ochranu  našich zamestnancov v čase, keď platí vládou SR vyhlásená mimoriadna situácia. Vo vnútorných priestoroch je výrazne obmedzená kapacita a pri výberových konaniach sa naviac nevedie evidencia návštevníkov.

Zoznam členov výberových komisií, životopisy uchádzačov aj ich prezentácie sa nachádzajú na webstránke mesta v časti Výberové konania vždy sedem dní pred vypočutím.

Meno úspešného/j uchádzača/ky na základe rozhodnutia výberovej komisie predkladá primátor hlavného mesta na hlasovanie do Mestského zastupiteľstva, ktoré rozhoduje o menovaní do funkcií.

Súvisiaci obsah

Komentáre